Aktuálně:
Emil Viklický Trio

Emil Viklický Trio

Agharta Jazz Centrum Praha, 29.3.2017

Emil Viklický - piano, Petr Dvorský - bass, Jiří Stivín Jr. - drums

Emil Viklický je bezpochyby jednou z nejvýraznějších postav naši hudební scény. Vedle nahrávek s předními světovými jazzmany (J. Newman, S. Robinson, J. Williams aj.) a snah o fúzi folklóru s jazzem (album V Holómóci městě, spolupráce s Hradišťanem) se věnuje také soudobé hudbě a složil operu Faidra. Uplatnil se i na poli vážné a filmové hudby (Krajina s nábytkem). V 70. letech hrál v Jazz Sanatoriu, jazzrockovém Energitu, orchestru SHQ Karla Velebného a v Super Quartetu s Jiřím Stivínem. Tento přední jazzový pianista a hudební skladatel, leader mnoha souborů, absolvent prestižní Berklee College v USA a organizátor jazzového dění přesáhl svým přístupem již dávno hranice jazzu.

Na programu:

E. Viklický – Adventure in Black and Yellow
mor. lidová, upr. E. Viklický – Ej, Lásko, Lásko
mor. lidová, upr. E. Viklický – Aspen Leaf (Na Osice)
L. Janáček, upr. E. Viklický – Sinfonietta (klarinetové téma z 5. části)
L. Janáček, upr. E. Viklický – Děkuji Ti, Laca (árie z opery Její pastorkyňa)
mor. lidová, upr. E. Viklický – Vínko, vínko
 
Concept Art Orchestra - Jazzfest Brno 5.4.2017

Jazzfest Brno 5.4.2017Concept Art Orchestra

Concept Art Orchestra (CAO) je profesionální český nekomerční jazzový orchestr – big band – zcela unikátní svou specializací na interpretaci kompozic současných českých skladatelů. Dirigentsky, dramaturgicky a organizačně ho vede trumpetistka a skladatelka Štěpánka Balcarová.

Účast těch nejlepších hudebníků české jazzové scény, pravidelné hostování zahraničních hráčů z Německa či Rakouska a mediální spolupráce s Českým rozhlasem pomáhají plnit hlavní cíl šestnáctičlenného souboru: zajistit špičkovou interpretaci, dokumentaci a následné šíření soudobé české bigbandové tvorby.

Za své album The Prague Six (2015) získal big band v žánrové kategorii Jazz & Blues Cenu Anděl 2015, nejvyšší české hudební ocenění. Deska se také umístila na první příčce v anketě českých jazzových publicistů a promotérů s názvem Česká jazzová sklizeň 2015.